NOSTALJİ TEBRİK KARTLARI

Unutulmaya yüz tutan alışkanlıklarımızdan bir tanesi....  Eskiden bayramlarda ve yılbaşında tebrik kartları alır,akraba eşe doste kart atardık..
Yılbaşı ve bayram öncesi her zamanki gibi kalabalık çarşıların girişlerinde bizi bekleyen veya bindiğimiz duraklar, indiğimiz vapur iskelelerinde sıklıkla görmeye alıştığımız o kalabalık renkli çeşitliliğinden başımızın döndüğü tebrik kartları artık yok. Başında dakikalarca oyalandığımız hangisini kime yollayalım diye düşündüğümüz renkli, renksiz, resimli, güllü, çiçekli kartlar yok artık. Bazen seçtiğimiz kartın yanlış anlaşılacağından ötürü duyduğumuz endişelerimizin karıştığı sevinçli kart göndermeler yok.. Postacının elinden heyecanla aldığımız ve her bir kelimesine veya üzerindeki resme farklı anlamlar yüklerken çıktığımız serüven dolu hayallerimiz artık bize pek uğramıyor. Maksadımıza uygun olanın seçilmesi ve içine sadece kendinizin olan birkaç cümle yazmak için onca duygusal ve görsel emek harcadığınız bir tebrik kartının yerini, şablonlaşmış sadece bir tuşla yollanan bir mesajın tutabileceğine hangimiz inanıyoruz acaba? Hiçbirimiz.
Şimdilerde ise ''Teknoloji Devi''denilen br yeniliğe ayak uydurmaya çalışıyoruz.Duygusuzca yazılan E-postalar.ssms,ler,e-kartlar.Yapacağımız tek şey tuşa basmak.
Hadi bu bayram bir değişiklik yapalım ve sevdiklerimize,eşimize dostumuza (belki bir yerlerde bulunur)tebrik kartı alıp.postalarken,sevgimizi,duygumuzu ve heyecanımızıda içine koyarak birer tebrik kartı gönderelim.

Kimbilir belki bir eşimiz dostumuz,akrabamızda bize bir kenarına sevgilerini iliştirdiği bir kart atabilir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !